İndirimli Komisyon İndirimli Komisyon Piyasa Bülteni
Ana Sayfa | Hakkımızda | Hizmetlerimiz | Araştırma | Size Özel | BIST | Bize Ulaşın | Site Haritası
 BÖLÜMLERİMİZ
TEB Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aşağıdaki bölümlerden oluşmaktadır:

YURTİÇİ İŞLEMLER

Müşterilerimiz TEB Yatırım Genel Müdürlük İşlem Birimi veya TEB Yatırım acentası olan şube ve seans odalarında görev yapan özel yatırım danışmanları ile çalışmak suretiyle piyasalar hakkında bilgi sahibi olabilir ve hisse senedi islemlerini yapabilirler. Ayrıca müşterilerimiz İnternet Şubemizi kullanarak da hisse senedi işlemlerini yapabilirler.

Genel Müdürlük İşlem Birimi: Türk Sermaye Piyasalarında yoğun işlem yapan kişi ve kurumların belli büyüklükteki portföylerine güvenilir, kapsamlı piyasa görüş ve bilgilerinin sunulduğu, işlemlerin hızla gerçekleştirildiği bölümdür.

Seans Odaları: TEB Yatırım müşterileri , acentalık hizmeti alınan TEB Şube ve Seans Odalarından görev yapan özel yatırım danışmanları ile çalışmak yoluyla piyasalar hakkında bilgi sahibi olabilir ve hisse senedi alım satımlarını gerçekleştirebilir. Kişiye özel hizmet anlayışımızın bir sonucu olarak yatırımcılar , İMKB seanslarını ve piyasaları kendileri için düzenlenen ekranlardan izleyebilir , danışmanlarımızdan doğru ve zamanında bilgi aktarımıyla profesyonel destek alabilirler.TEB Araştırma tarafından hazırlanan raporlardan yararlanır ve kendilerine ayrılmış ekranlar üzerinde temel ve teknik analiz yapabilirler.

Alternatif Dağıtım Kanalları: TEB Yatırım teknolojiyi en etkin şekilde kullanarak yatırımcıların piyasalara erişimini kolaylaştırmak amacıyla alternatif kanallar geliştirmeye karar vermiştir.Bu amaç doğrultusunda 2000 yılı içinde kurulan Alternatif Dağıtım Kanalları birimi,call center ve internet projeleri ile çalışmalarına başlamıştır.


ULUSLARARASI SERMAYE PİYASALARI

Sürekli değişen ve rekabetçi bir ortamda, TEB Yatırım'ın Uluslarası Sermaye Piyasaları ( USP ) Bölümü, son dönemde yabancı işlemlerinde pazar payını artırarak önemli bir gelişme kaydetmiştir. Başarılı yatırımların ancak mükemmel ve doğru bilgi kaynaklarıyla zamanında servis vererek elde edilebileceğine inanan TEB'in USP bölümü; TEB Ekonomik Araştırmalar'ın (TEBEA) da desteğiyle müşterilerine taleplerine göre özenli servis vererek, uzun ömürlü ve sağlam ilişkiler kurmayı ilke edinmiştir. USP takımı, TEBEA'daki analistlerle beraber çalışarak, müşterilerini sadece IMKB'de kayıtlı olan veya halka arz olacak şirketler hakkında değil, aynı zamanda ülkenin içinde bulunduğu genel ekonomik ve politik durum hakkında sürekli bilgilendirmektedir.

USP bölümü, alanında uzman olan bireylerden oluşmakta ve kaliteli servis ve ürünler sunarak hisse senedi piyasalarında yatırımcıların, yatırımlarını optimum değerlendirmelerine aracı olmaktadır. Araştırma bölümüzde çalışan uzmanlarla, sürekli entegre çalışan ve müşterilerin istekleri doğrultusunda bilgi akışı sağlayan satış elemanları, anında ve güvenilir olarak verilen işlemleri gerçekleştirerek, müşterilerine kapsamlı pazar analizleri ve stratejik işlem önerileri de sunmaktadır. USP elemanları kanunlara, sermaye piyasası kurallarına ve TEB bünyesinde benimsenen iş ahlakı standartlarına uymanın, sürekli başarının anahtarı olduğuna inanmaktadır.

USP bölümü ayrıca TEB Kurumsal Finans bölümüyle de yakın işbirliği içinde çalışarak, onların birincil ve ikincil halka arzlar işlemlerinde, yurtdışı satış görevini başarıyla yürütmektedir

KURUMSAL FİNANSMAN

TEB Yatırım “Kurumsal Finansman Birimi”, sermaye piyasası araçlarının halka arzında aracılık ve yüklenim hizmeti verir. Şirket birleşmeleri, devralmaları, şirketlere stratejik/finansal ortak bulunması konularında danışmanlık yapar. Yurtdışındaki yatırım bankaları ve aracı kurumlar ile işbirliğine giderek müşterileri için ideal ve gerçekçi çözümler geliştirir.

HAZİNE

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası bünyesindeki Tahvil ve Bono Piyasası' nda işlem gören sabit getirili menkul kıymetlerin, Alım / Satım'I ile bir günlük veya değişik vadelerdeki repo işlemlerini gerçekleştiren bölümdür.

ARAŞTIRMA

TEB Yatırım yurtiçi işlemlerinde ve uluslararası sermaye piyasaları bölümlerinde müşterilerine sunduğu hizmette en büyük desteği Araştırma Deparmanı'dan almaktadır. TEB YATIRIM Araştırma Departmanı sermaye piyasaları ve ekonomi ile ilgili hazırladığı İngilizce ve Türkçe raporlarla müşterilere doğru bilgi ve analizleri sunmaktadır.

OPERASYON

Hisse Senedi, hazine , fon yönetimi operasyonu , muhasebe ve idari işler ile Bilgi Tekonolojileri birimlerinden oluşmaktadır

TEFTİŞ

Teftis Bölümümüz, TEB Yatırım'ın uygulamalarının Sermaye Piyasası Kanunu, SPK tebliğleri, kurum içi yönetmelik ve prosedürlere uygunluğunu denetlemektedir. Ayrıca bu bölüm, Genel Müdürlük Birimleri; Şube ve Acentalarda, denetim, soruşturma ve inceleme yaparak TEB Yatırım'ın müşterilerine sunduğu hizmet kalitesinin devamlılığında önemli bir rol oynamaktadır.