Türk Bankacılık sektörünün saygın ve ayrıcalıklı finans kurumu olan TEB, bankacılık faaliyetlerine 1927 yılında başlamıştır. Banka,1981 yılında Çolakoğlu Grubu tarafından satın alınmış, 1982 yılında ismi ‘’Türk Ekonomi Bankası A.Ş.’’ olarak değiştirilmiş ve yönetim merkezi İstanbul’a taşınmıştır..

Biz Kimiz?

Şubat 2000’de halka açılan TEB’in yüzde 84,25 oranındaki hissedarı TEB Mali Yatırımlar A.Ş., 10 Şubat 2005 tarihinde dünyanın 6., Euro Bölgesinin en büyük bankası olan ve 87 ülkede faaliyet gösteren BNP Paribas ile ortaklık anlaşması imzalamıştır. Bu ortaklık; Türk Finans sektörünün saygın ve güçlü markalarından biri olan TEB ile uluslararası bir marka olan BNP Paribas‘nın güç ve deneyimlerini birleştirmiştir.


BNP Paribas, kar ve toplam piyasa değeri açısından Euro bölgesinin birinci bankasıdır. Önde gelen bir uluslararası bankacılık ağına sahip olan BNP Paribas, Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı, Uluslararası Perakende Bankacılık ve Varlık Yönetimi alanlarında çok önemli bir rol oynamaktadır. Dünya çapındaki en büyük 100 gruptan 80’i BNP Paribas‘nın müşterisidir.

TEB ve BNP Paribas işbirliğinin hedefi, çok daha güçlü bir Türk bankasının ortaya çıkmasının yanı sıra BNP Paribas’nın uluslarası bilgi birikimi, hizmet ve ürünlerini çok daha geniş müşteri kitlelerine ulaştırmak ve TEB markasına uluslararası bir açılım sağlamaktır. Kurulduğu yıldan bu yana genişlettiği şube ağı, ürün ve hizmet çeşitliliği ile yatırım, leasing, faktoring, sigorta ve portföy yönetimi gibi finans sektörünün çeşitli alanlarındaki aracılık faaliyetlerini sürdürmektedir.

TEB YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş., 13 Ocak 1997 tarihinde faaliyete geçmiştir. Konusunda uzmanlaşmış kadrosu, güçlü sermaye yapısı ve sahip olduğu kişiye özel hizmet anlayışıyla TEB Yatırım, sermaye piyasalarında kendine saygın bir yer edinmiştir.

TEB Yatırım, Yurtiçi ve Yurtdışı’ndaki müşterilerine geniş ürün ve hizmet yelpazesi yanında müşteri profiline göre farklı hizmet kanalları ile ulaşmaktadır. TEB Yatırım, İnternet Şubesi, Çağrı Merkezi, mobil kanallar (iPhone, iPad ve Android), veri yayın ekranları üzerinden kullanılabilen E-broker haricinde Türkiye geneline yayılmış G.Müdürlük dahil toplam 24 hizmet noktasında 90’ı aşkın müşteri temsilcisiyle müşterilerine hizmet vermektedir.

Bireysel İşlem Aracılığı Grubu, Kurumsal İşlem Aracılığı Grubu, Araştırma Grubu, Kurumsal Aracılık Hizmetleri Bölümü ile farklı müşteri gruplarına özel hizmet kanalları TEB Yatırım çatısı altında toplanmıştır.

Ticaret Sicili Bilgileri
Tüzel Kişi Ünvanı TEB Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Ticaret Sicil Numarası 358354
MERSİS Numarası 0-8330-0735-0800018
Vergi Sicil Numarası 8330073508
Vergi Dairesi Büyük Mükellefler V.D
Ödenmiş Sermaye 28.793.895.-TL
İnternet site adresi www.tebyatirim.com.tr
Elektronik Posta tebyatirim@tebyatirim.com.tr

Genel Müdürlük : TEB Kampüs D Blok Saray Mahallesi Sokullu Caddesi No:7B  Ümraniye 34768  İSTANBUL

 

Telefon    : (0216) 636 44 44
Fax : (0216) 631 44 00

Denetim Mercii :
TEB Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin faaliyetleri Sermaye Piyasası Kurulu tarafından denetlenmektedir.
Sermaye Piyasası Kurulu'na ilişkin bilgilere yandaki adresten ulaşabilirsiniz. (www.spk.gov.tr)
Bağımsız Denetleme Kuruluşu/Denetçi : Başaran Nas Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş