Bölümler

Bireysel İşlem Aracılığı Grubu

Yurtiçi yerleşik müşterilere; Hisse senedi, Vadeli İşlemler ve Opsiyon Piyasaları, Kurumsal Finansman hizmetlerinde aracılık ve danışmanlık hizmeti verilmektedir. Türkiye geneline yayılmış 32, Genel Müdürlük bünyesinde oluşturulan 1 Yatırım Merkezi ile toplam 33 noktada yatırımcılara hizmet verilmektedir. İnternet şubesi, Çağrı Merkezi , mobil kanallar (iPhone, iPad ve Android) ve veri yayın ekranları üzerinden kullanılabilen e-brokerlar aracılığıyla müşterilere online tarafta da hizmet sunulmaktadır. Kurumsal Aracılık Hizmetleri bölümüyle yakın işbirliği içinde çalışılarak, birincil ve ikincil halka arz işlemlerinde, Yurtiçi satış ve dağıtım görevi yürütülmektedir.

Kurumsal İşlem Aracılığı Grubu

Uluslararası ve yerli kurumsal müşterilere; Hisse senedi, Vadeli İşlemler ve Opsiyon Piyasaları, Kurumsal Finansman hizmetlerinde aracılık ve danışmanlık hizmeti verilmektedir. Kurumsal İşlem Aracılığı bölümü, alanında uzman profesyoneller ile kaliteli servis ve ürünler sunarak sermaye piyasalarında yatırımcıların yatırımlarını en iyi şekilde değerlendirmelerine aracı olmaktadır. Kurumsal Aracılık Hizmetleri bölümüyle yakın işbirliği içinde çalışılarak, birincil ve ikincil halka arz işlemlerinde, Yurtdışı satış ve dağıtım görevi yürütülmektedir.

Araştırma Grubu

Araştırma Grubu, dinamik yapısıyla, hisse senedi, sabit getirili ve döviz piyasalarında müşterileri için özgün, derinlemesine analiz içeren, kapsamlı ve güncel hizmetler sunmaktadır. Araştırma Grubu, profesyonel kadrosu ile kaliteli şirket, sektör ve makro ekonomi raporlarını titizlik ve objektif ilkeleri çerçevesinde müşterilerimize sunmaya odaklanmıştır. Bu amaçla yurtiçinde ve yurtdışında yerleşik bireysel ve kurumsal müşterilerimize hizmet sunmakta ve onların yatırım kararlarında önemli rol oynamaktadır. Hisse Senedi analistleri, sektör ve şirketlerle ilgili dünyadaki gelişmeleri takip ederek yatırım fırsatlarını ortaya koymaktadırlar. Strateji Bölümü analistleri, piyasaları etkileyebilecek makro ekonomik gelişmeler, faiz ve kurlarla ilgili analizler yaparak yatırımcılara yön vermeye çalışmaktadırlar.

Kurumsal Aracılık Hizmetleri Bölümü

Kurumsal Aracılık Hizmetleri Bölümü, iç ve dış piyasalarda sahip olduğu deneyim ve bilgi birikiminden faydalanarak firmalara ihtiyaçları doğrultusunda en uygun stratejik planın geliştirilmesine yardımcı olmakta ve anahtar teslim finansman çözümleri sunmaktadır. Kurumsal Aracılık Bölümü, müşterilerine pay halka arzlarında, halka arz edilerek veya halka arz edilmeksizin gerçekleştirilebilecek borçlanma araçları ihraçlarında, firmaya özel şirket ve proje değerlemeleri işlemlerinde, firmaların stratejik ve/ veya finansal ortak arayışlarında, alıcı/satıcı taraf için şirket birleşme ve devralmalarında aracılık ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Kurumsal Aracılık Hizmetleri Bölümü aracılık ve danışmanlık hizmetlerinde müşteri odağından yola çıkarak güvenilir ve sürdürülebilir prensiplerine bağlı kalarak müşteriye özel projeler gerçekleştirmektedir.

Destek Birimleri

Destek Birimleri, TEB Yatırım’ın müşterilerine sunduğu hizmet kalitesinin devamlılığında önemli bir rol oynamaktadır.


Destek Birimlerimiz,
-Bireysel İşl. Opr. Bölümü
-Kurumsal İşl. Opr. Bölümü
-Mali İşler ve Yönetim Destek Bölümü
-Bilgi Teknolojileri Bölümü
-Nakit Yönetim Departmanı
-Uyum ve İç Kontrol Departmanı
-Risk Yönetim Departmanı’ndan meydana gelmektedir.